Warsaw duo

Koncerty, wydarzenia muzyczne, koncerty edukacyjne – profesjonalny duet skrzypce i fortepian zaprasza do współpracy.

Warsaw Duo
Dominika Romicka

skrzypaczka,  absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytetu Muzycznego), którą ukończyła w 2003 roku.
Jako stypendystka Amadeus Scholarship Found brała udział w Mistrzowskim Kursie prowadzonym przez legendarny Amadeus Quartet w Royal Academy of Music w Londynie.

Współpracowała z orkiestrą Sinfonia Varsovia, Polską Orkiestrą Radiową oraz Warszawską Orkiestrą Filharmonia, 8 lat była koncertmistrzem Nowej Orkiestry Kameralnej obecnie – Warsaw Camerata.

Miała przyjemność występować w salach koncertowych wszystkich polskich Filharmonii z takimi wirtuozami jak: Jan Krenz, Jerzy Maksymiuk, Andrzej Kurylewicz, Janusz Olejniczak, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Jakowicz, Christopher Hogwood, Emma Kirkby, Michael Chance, Urszula Kryger, Jadwiga Rappe, Waldemar Malicki. Brała również udział w wielu trasach koncertowych poza granicami Polski, m.in. w Czechach, Niemczech, Anglii, Francji, Hiszpanii.

Jest stałym członkiem I skrzypiec w orkiestrze Warszawscy Soliści Concerto Avenna, z którą koncertuje oraz dokonuje licznych nagrań płytowych. Jedna z nich – „Pieśni” Władysława Żeleńskiego – została wyróżniona presjżową nagrodą Polskiego Przemysłu Fonograficznego Fryderyk oraz Złotym Orfeuszem – przyznanym przez Academie du Disque Lyrique w Paryżu.

Od 2013 roku tworzy szkołę gry na skrzypcach, https://www.facebook.com/SkrzypceWilanow, w Centrum Kultury Wilanów.

W 2020 r. została nominowana do nagrody Anioł Talentu przyznawanej przez redakcję Polski Times przyznawanej za „wspieranie talentów z pasją i zaangażowaniem oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej u dzieci i młodzieży”.
W 2021 r. Otrzymała nominację do tytułu Osobowość Roku 2020 ‚za “wkład w życie kulturalne lokalnej społeczności w trudnym czasie pandemii”.

Eva Piłat

urodziła się w 1983 roku w Caracas w Wenezueli. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im.F.Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia z nauki gry na fortepianie oraz zajęcia grupowe umuzykalniające i z muzykoterapii w szkołach muzycznych, żłobkach, przedszkolach i ośrodkach terapeutycznych, zarówno z dziećmi zdrowymi jak i niepełnosprawnymi.

Koncertowała w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Na co dzień pracuje jako akompaniator, muzykoterapeuta i nauczyciel fortepianu.

Wraz z Dominiką Romicką tworzy duet fortepian+skrzypce.

  1. Jest założycielką Evana Studio od 2011r. (https://www.facebook.com/ evanastudio) prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę Muzyka Łączy https://www.muzykalaczy.pl od 2016r

 

 

 

Zapraszamy na naszego Facebooka 👇

https://www.facebook.com/WarsawDuo

Duet skrzypce & fortepian
Warsaw Duo - skrzypce i fortepian
Duet skrzypce & fortepian
Duet skrzypce & fortepian - Warsaw Duo